Sbírkový účet

Budeme rádi, když jakkoli podpoříte naši snahu o zrekonstruování Hradu a zámku Poběžovice. 

Přispějte libovolnou částkou převodem na náš sbírkový účet, který existuje již od roku 2014: 3030303399/0800

IBAN – CZ49 0800 0000 0030 3030 3399

 

Sbírkový účet je od 1. 7. 2021 zcela transparentní. Můžete ho zkontrolovat zde:

https://www.csas.cz/cs/transparentni-ucty#/000000-3030303399/Mesto-Pobezovice

 

Platbu lze provést také pomocí QR kódu, který stačí naskenovat přes vaše mobilní bankovnictví.

Prosíme, abyste do textu pro příjemce zadali i svoje jméno. Děkujeme!

Chci přispět 200 Kč

Chci přispět 500 Kč

Chci přispět 1000 Kč

Přispěli jste? Děkujeme! Zapište se na náš seznam dárců. Pokud budete souhlasit, zveřejníme vaše jméno na těchto stránkách. Také vás čeká malá odměna, stačí navštívit Turistické informační centrum a říci, že jste nás podpořili.

Sbírkový účet byl založen za účelem podpory náročného financování potřebných oprav na zámku Poběžovice. Rozpočet Města jako majitele zámku na to nestačí. Sbírkový účet se řídí dle zákona č. 117/2001 Sb. o veřejných sbírkách.

Naše cíle

Zámek je v dezolátním stavu a potřebuje urychlenou pomoc. Vytyčili jsme si dva hlavní stavební cíle, abychom mohli zámek zpřístupnit návštěvníkům.

Zámecké schody z konce 17. století

Současnou podobu schodiště získalo až ve 30. letech 20. století, kdy poběžovické panství vlastnil šlechtický rod Coudenhove-Kalergi. Schody bohužel nebyly položeny na pevný základ, a tak se postupně rozpadají. Jsou ve velmi špatném technickém stavu a chůze po nich je nebezpečná.

Aktuální stav prací:

  • Připraven stavebním projektu  
  • Vydáno stavební povolení  
  • Odhadovaná cena rekonstrukce: cca 2 500 000 Kč  

Střecha nad hlavní zámeckou budovou

Střecha nad zámeckou budovou procházela kompletní rekonstrukcí již v  90. letech 20. století. Firma, která opravu realizovala, bohužel napáchala obrovské škody. Vinou lidské bezohlednosti a chamtivosti musíme střechu opět opravit.  

Aktuální stav prací:

  • Hotový stavební projekt 
  • Vystaveno stavební povolení 
  • Pracuje se na dokumentaci pro provádění stavby: oprava krovu a výměna střešní krytiny zámku v Poběžovicích   
  • Stanovená cena rekonstrukce: 12 000 000 Kč  

Přijeďte a podpořte nás přímo na místě

„Kup kámen, zachraň zámek“

6. 6. 2021 v 15:00 nádvoří MKIS Poběžovice proběhla vernisáž namalovaných kamenů. Během této akce byly všechny kameny prozatím vyprodány. Ale pokusíme se malovat dál!

Prodej namalovaných kamenů bude probíhat po celou dobu turistické sezóny 2021.

Pro benefiční akci „Kup kámen, zachraň zámek“ nám společnost Karpem a.s. věnovala několik desítek velkých bílých zahradních kamenů. Na ně nám regionální výtvarníci s velkou laskavostí a láskou malují obrázky. Každý kámen bude mít mašličku se jménem autora a cenovku. Počáteční cena je 200 Kč. Kameny si budete moci zakoupit v Turistickém informačním centru. O výstavě kamenů a datu zahájení prodeje vás budeme včas informovat. 
Výtěžek z prodeje použijeme na rekonstrukci zámku.

Patronkou této akce se stala uznávaná regionální výtvarnice MgA. Marcela Jeřábková.

Kameny malují: Marcela Jeřábková, Alena Poulová, Miloslava Haasová, Danka Hrubá, Anna Paulová, Jana Hrušková, Irena Kaslová, Miloslava a Petra Pekárovi, Miroslava Havlíčková, Markéta Plachá, Lucie Marvanová, Věra Vladanová Vondrašová, Anna Jírovcová, Simona Kozáková, Eliška Pelikánová, Adéla Štauberová, Veronika Starinská, Jana Starinská, Václav Cvachovec, Jana Šlechtová, Igor Šlechta, Slávka Štrbová, Hanka Krocová, Bohumila Mojžíšová, Kateřina Mojžíšová, Vlasta Vojtová, Jana Štětková, Stáňa Ludvíková, Marta Vobrubová, Dana Procházková, Zuzana Lomičková. Spolupráci s námi navázala i Základní umělecká škola Domažlice – výtvarný obor pod vedením Jany Šlechtové, konkrétně žákyně: Lucie Petráková, Laura Benzlová, Eliška Příbková, Aneta Pavlíková, Amálie Vondrašová, Agáta Becková, Veronika Maříková, Ema Faschingbauerová, Matylda Vágnerová, Eva Křížanová, Eliška Cvachovcová a Šárka Borovičková.

Navštivte nás

Ze všeho nejvíce nám udělá radost, když zámek v Poběžovicích přijedete osobně navštívit. Pokochat se, nasát vůni světové historie, odpočinout si, využít některou z nabízených služeb a pak si říci, ano, tohle místo má smysl podpořit. Zde ožívá historie.

V areálu zámku najdete na několika místech zapečetěné kasičky. Všechny mince, které do nich vhodíte, poputují na na sbírkový účet pro zámek Poběžovice. Těšíme se na vás!