Výstava: Barokní region – Barokní Poběžovice

14. 7. od 17:00 bude ve 2. patře budovy na nám. Míru 55 zahájena výstava s názvem Barokní region- Barokní Poběžovice, která potrvá až do poloviny srpna. Výstava bude přístupná po celou dobu Zámeckých slavností, pouťových slavností a v jiné dny za doprovodu pracovníka MKIS Poběžovice. Unikátní výstava, která vznikla ve spolupráci s Národním památkových ústavem- depozitář zámku Horšovský Týna a zámku Kunštát, se Základní školou v Poběžovicích a v Oberviechtachu a Centrem Bavaria Bohemia v Schönsee.

číst více

Zámecké slavnosti – Barokní Poběžovice

Máme pro Vás kompletní program Zámeckých slavností 2023 – Barokní Poběžovice, které se uskuteční ve dnech 14. – 16. 7. 2023 v zámeckém areálu. Program je přichystaný pro všechny věkové kategorie, a tak doufáme, že si každý vybere! Slavnosti se tentokrát konají na počest barokního sochaře Jana Brokoffa, který několik let v Poběžovicích působil. V sobotu 14. 7. ve 13:00 bude slavnostně odhalena kopie sousoší Tritona/Neptuna na zámecké kašně v parku. Vrcholem slavností bude koncert pěveckého sboru Čerchovan.

číst více

Výtěžek z akce Malováním k záchraně

10. 6. v 15:00 hodin byla v poběžovickém kině zahájena největší benefiční akce letošní sezóny. Vytvořená galerie představila všechny obrázky od regionálních malířů a malířek, kteří se rozhodli svým obrázkem podpořit zámeckou výzvu „Malováním k záchraně“. Za skvělou spolupráci děkujeme všem výtvarníkům, především pak Základní umělecké škole v Domažlicích a Základní škole v Poběžovicích.

číst více

Sbírkový účet poprvé pomohl

Již téměř dva roky aktivně funguje sbírkový účet na záchranu zámku, na který se může přispívat jakoukoliv formou. Mnozí jste se zapojili do virtuálního běhu nebo jste si zakoupili kámen během benefiční akce „Kup kámen, zachraň zámek“. Jiní jste zase využili možnost poslat finanční příspěvek rovnou na sbírkový účet. Za všechno jsme vděční a snažíme se s penězi nakládat efektivně.

číst více