Podzimní besedy

Po letní odmlce si vás opět dovolujeme pozvat na oblíbené večerní besedy s odborníky. Tentokrát jsme pozvali archeoložku Mgr. Janu Krausovou a historika, badatele Zdeňka Procházku.

číst více

Sbírkový účet poprvé pomohl

Již téměř dva roky aktivně funguje sbírkový účet na záchranu zámku, na který se může přispívat jakoukoliv formou. Mnozí jste se zapojili do virtuálního běhu nebo jste si zakoupili kámen během benefiční akce „Kup kámen, zachraň zámek“. Jiní jste zase využili možnost poslat finanční příspěvek rovnou na sbírkový účet. Za všechno jsme vděční a snažíme se s penězi nakládat efektivně.

číst více

Festival „150 let rockových let“

Skvělá zpráva pro všechny milovníky rockových večerů! Srdečně vás zveme na festival „150 let rockových let“, který se uskuteční v Poběžovicích na sále hotelu Hubertus. Výtěžek poputuje na sbírkový účet pro záchranu zámku.

číst více

Putovní výstava o Panevropě

Putovní panelová výstava s názvem „Richard Coudenhove-Kalergi a jeho vize evropského sjednocení“ vznikala několik měsíců. Jejím autorem je ředitel Územní památkové správy NPÚ v Českých Budějovicích pan Mgr. Petr Pavelec, Ph.D., který vznik výstavy také inicioval.

číst více