Od 1. května 2021 můžete absolvovat 4 naučné okruhy po městě Poběžovice. Stačí si vyzvednout tištěnou brožuru v Turistickém informačním centru nebo si stáhnout brožuru v PDF do vašeho telefonu.

Okruhy Městský a Zámecký park mají přichystanou svoji variantu pro děti, kdy je průvodcem zámecká mumie. Každý dětský návštěvník si vyzvedne letáček plný úkolů a zajímavých informací v Turistickém informačním centru. V cíli pak na něj bude čekat malá odměna.

V červenci 2021 pak byla odhalena stálá venkovní výstava v podobě 7 informačních cedulí, které jsou rozmístěné kolem zámecké budovy. Seznámí vás se stavebním vývojem zámku a ukáží mnoho zajímavých dobových fotografií.

Poznejte Poběžovice s chutí a s láskou k historii.

Vítejte v Poběžovicích!

Městský okruh

Seznamte se se všemi zajímavostmi města Poběžovice. Okruh si můžete prodloužit o návštěvu kaple sv. Prokopa, kterou najdete na konci města ve směru na Otov. Začíná se u Turistického informačního centra, pokračujete kolem japonské zahrady a kapličky u zámecké zdi, pak sejdete ke sloupu Korunování Panny Marie. Navštívíte židovský hřbitov, Spojenecké náměstí, bývalou židovskou ulici, uvidíte zbytky městského opevnění. Vyjdete opět na náměstí, kde je Kostel Nanebevzetí Panny Marie.

Pro děti: vyzvedněte si svůj letáček v Turistickém informačním centru a udělejte radost naší poběžovické mumii!

Délka trasy: 4 km

Okruh Zámecký park

V zámeckém parku je více jak 800 stromů a křovin. Je to místo, kde načerpáte sílu a energii. Díky naučné stezce se seznámíte se 13 vybranými druhy dřevin. Nebude chybět ani povídání o historii parku a dobové fotografie. Pokud vás naučná stezka unaví, zapůjčte si v Turistickém informačním centru piknik deku a odpočiňte si.

Pro děti: vyzvedněte si svůj letáček v Turistickém informačním centru a udělejte radost naší poběžovické mumii!

Délka trasy: 2 km

Židovský okruh

Tento okruh vás provede židovskou historií, která je velmi bohatá a má se čím pochlubit. Trasa začíná na náměstí Míru 210 u Turistického informačního centra. Zavede vás na židovský hřbitov a dále pak do tehdejší Židovské ulice (dnešní Masarykova ulice), kde stávala židovská synagoga. Okruh zakončíte procházkou k Mandlerově vile, o jejíž historii se dočtete v brožuře.

Délka trasy: 5 km

Hřbitovní okruh

Pro někoho procházka na smutná místa, pro někoho na místa plná klidu, míru a pokory. Okruh vás seznámí se třemi místy, na kterých se nalézají nebo nalézala místa posledního odpočinku. Židovský hřbitov ukrývá nejstarší náhrobek v domažlickém okrese, křesťanský pak kapli sv. Josefa, hrob hraběte Heinricha Coudenhove-Kalergiho či pietní místo na památku ženského pochodu smrti.

Délka trasy: 3 km